Wojciech Pisarski – wywiad z ekspertem

Wojciech Pisarski i Rafał Łapczyński

Dzisiejszym moim gościem na blogu jest Wojciech Pisarski, który pracuje na co dzień w Akademia.pl i prowadzi newsletter wMinutę. Pomaga on przedsiębiorcą wejść na wyższy level.

Okazuje się, że całkiem sporo wie o produktywności. Jakich metod używa? 😏

Wojciech Pisarski: Jak większości osób w tamtym czasie – od oglądania Vloga Mirka na Youtubie. A poznałem Go przez Vlog Maćka Aniserowicza. Później było pierwsze spotkanie pewnej tajnej organizacji, o której nie można mówić 🙂

I jak Mirek wrzucił ogłoszenie, że szuka Customer Success Managera, to się zgłosiłem. Przebrnąłem niełatwy proces rekrutacji i jakoś tak wyszło, że już 3 rok leci.  Co ciekawe, podczas rozmowy rekrutacyjnej byłem na wyjeździe w Libanie, z kiepskim internetem w hotelu.

Obecnie kieruję spółką wMedia która zajmuje się wydawaniem newsletterów wMinutę Premium (marketing i sprzedaż) oraz web3 wMinutę (świat NFT, tokenów, DAO itd.).

Rafał Łapczyński: Czego się tam nauczyłeś przez ten czas?

Wojciech Pisarski: Czego się nie nauczyłem chyba łatwiej zapytać. Ale jeśli miałbym wybrać jedną rzecz, to Hard Work Pays Off.

Jeśli dwie, to nie bać się próbować nowych rzeczy. Zanim zacząłem pracę w Akademii, pracowałem na wygodnym etacie. Bardzo wygodnym. Praca w Akademii to był skok w nieznane i duża szansa, że po miesiącu mogę być bez pracy.

Wojciech Pisarski: Pracował w jakiejś kancelarii lub firmie prawnej i zajmował się windykacją. A może został konsultantem SAP.

Rafał Łapczyński: Czujesz się bardziej przedsiębiorcą czy pracownikiem „etatowym”?

Wojciech Pisarski: Teraz przedsiębiorcą. Obecnie moim głównym zajęciem jest prowadzenie wMedia, które zajmuje się wydawaniem newsletterów. Obecnie wMinutę i web3 wMinutę. Praca w Akademii jest teraz bardziej moim dodatkowym zajęciem, bo lubię to robić. Mamy najlepszych klientów na świecie w końcu.

Rafał Łapczyński: Wywiadu udzielasz osobie, która prowadzi blog o produktywności, więc musi paść to pytanie. Czym jest dla Ciebie produktywność?

Wojciech Pisarski: Sztuką posiadania jak największej ilości czasu na relaks.

Wojciech Pisarski: Zdecydowanie. Przed Akademią jedno i drugie nie występowało w moim życiu. A raczej nie starałem się tego poukładać i zaplanować. Żyłem z dnia na dzień. Dopiero poznając Mirka mocniej się wziąłem za te tematy.

Rafał Łapczyński: Jakie cele ma Wojciech Pisarski?

Wojciech Pisarski: Nie mam publicznej listy celów, ale jak w trzech poziomach skupiają się na najważniejszych filarach: planowanie życia, zdrowie, rodzina, praca, rozwój i relaks. Konieczny jest balans. Moim zdaniem nie można skupić się tylko na jednym zapominając o wszystkim innym. Owszem, zadziała krótko terminowo, ale bez balansu długoterminowo będzie źle.

Rafał Łapczyński: Ustalasz je metodą trzech poziomów czy korzystasz z jakieś innej metody?

Wojciech Pisarski: Trzy poziomy są bardzo wygodne i polecam każdemu. Codziennie prawie piszę o nich ze studentami Akademii, więc dziwne byłoby nie używać czegoś, na czym się samemu nie pracuje. Ale na końcu to tylko jeden z kolejnych sposób i wiele osób po pewnym czasie modyfikuje ten system pod siebie.

Rafał Łapczyński: Pracujesz głównie z przedsiębiorcami. Czy uważasz, że mają oni problem z zarządzaniem sobą w czasie?

Wojciech Pisarski: Pytanie, co to znaczy dobrze zarządzać sobą w czasie? Dla jednego to będzie maksymalne wykorzystanie każdej minuty, a dla drugiego takie zaplanowanie dnia, aby mieć dużo czasu na nic nierobienie. Myślę, że trafniejsze jest czy przedsiębiorcy mają problem ze skupieniem się na priorytetach i pracy. I myślę, że tak.

Rafał Łapczyński: Z czego to może wynikać?

Wojciech Pisarski: Z tego, że chcą robić wszystko. Nie delegują, nie automatyzują i nie eliminują.

Rafał Łapczyński: A co Ciebie motywuje do pracy?

Wojciech Pisarski: Wolność, którą dają pieniądze. Pieniądze same w sobie nie są motywacją, ale dają możliwość. A ja chce mieć te możliwości.

Rafał Łapczyński: Jak radzisz sobie z porażkami?

Wojciech Pisarski: To część gry. Cytat, który mi się podoba i wrzucił go Rafał Mazur, zenjaskiniowca.pl na swój  blogu:
“Doskonałość tworzysz poprzez wyjście ze strefy komfortu, agresywnie trenując i akceptując nieuchronność potknięć. Postęp powstaje w oparciu o fundament niezbędnych niepowodzeń. Na tym polega kluczowy paradoks bycia ekspertem. Przy czym te ‘niepowodzenia’ nie stoją w konflikcie z późniejszą genialnością; one są tego geniuszu częścią.”

Rafał Łapczyński: Często je w ogóle doświadczasz?

Wojciech Pisarski: Codziennie. Każdy mail wysłany do kogoś, na który dostajemy nie. Nie trafione pomysły itd. Ale to część gry. Im więcej próbujesz, tym większa szansa, że wyjdzie. Podobnie jak fundusze VC, które inwestują w różne startupy z pełną świadomością, że większość z nich upadnie.

Rafał Łapczyński: Co uznajesz za swój największy sukces?

Wojciech Pisarski: Szczęśliwa rodzina.

Rafał Łapczyński: Czego powinienem życzyć Ci w tym roku?

Wojciech Pisarski: Zdrowia, resztę ogarnę 🙂

Sprawdź również:

wMinute – Praktyczne wskazówki marketingowe, które przeczytasz w minutę.

Metoda Smart – czy cele są takie ważne? – Chcesz dobrze wyznaczać cele? Zacznij od metody SMART.

10 najlepszych aplikacji do słuchania Audiobooków – Wybierz najlepszą dla siebie aplikację do słuchania Audiobooków.

Perfekcjonizm: zaleta czy wada? 10 (nie)perfekcyjnych porad – Sprawdź czy warto być perfekcjonistą.

Metoda małych kroków – przykłady i zastosowanie – Metoda, która zmieniła moje podejście do produktywności.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 2 Średnia: 5]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x