Dochód pasywny – jak go osiągnąć?

Wyobraź sobie sytuację, że budzisz się rano i nie musisz iść do pracy. Nie ważne czy jesteś na etacie, czy masz swój biznes. Możesz zostać w domu i nic nie robić lub znaleźć wycieczkę  na Malediwy i z dnia na dzień wylecieć ze swoją rodziną, lub znajomymi. Na wakacjach wygrzewasz się na plaży, pływasz w oceanie i raczysz się tamtejszą kuchnią. Jeśli zaczynasz się nudzić takim odpoczywaniem, jedziesz zobaczyć najmniejszą stolicę świata (Male), która ma zaledwie 2 km długości i 1 km szerokości i jest właśnie na Malediwach. Po powrocie z takiej wycieczki wracasz do domu i znowu robisz, co chcesz. 

Oczywiście, jeśli masz ochotę, możesz pracować, ale nie musisz. Nie martwisz się zupełnie niczym. Szczególnie Twoja głowa uwolniona jest od problemów finansowych. Swój czas poświęcasz, na co tylko chcesz. Brzmi ciekawie prawda?

Jeśli chcesz być człowiekiem wolnym finansowo, wypada zapoznać się z pojęciem dochodu pasywnego. Dochód pasywny to generowanie przychodu przy minimalnym wkładzie własnym. Czyli raz zainwestowany czas lub pieniądze mają nam przez pewien okres przynosić zyski bez naszej ingerencji. 

Dzięki takiemu spokoju finansowemu zupełnie inaczej się żyje. Nie chodzi tu nawet o styl życia, jaki opisałem w pierwszym akapicie. Kiedy masz zapewniony pewien wpływ pieniędzy miesiąc w miesiąc, inaczej nawet się pracuje. Nie martwisz się, czy wykonasz założone cele i otrzymasz zadowalające Cię wynagrodzenie. Możesz bardziej kreatywnie podchodzić do swoich obowiązków. 

„Wszystko pięknie, ale ja nie mam pieniędzy na kupno mieszkania, żeby go wynająć”.

Faktycznie dochód pasywny większości kojarzy się z wynajmem mieszkania. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jest wiele możliwości korzystania z dochodu pasywnego, nie mając dużych pieniędzy. Oczywiście są również takie formy, gdzie kapitał jest niezbędny. 

Poniżej przedstawiam trzy przykłady na dochód pasywny. 

 

Otwórz wrota do świata dochodu pasywnego

Podnajem Nieruchomości

Jest to sposób dla osób, które nie mają jeszcze takiego kapitału, żeby kupić swoje mieszkanie. Wykorzystaj ten fakt i zacznij zarabiać na nieruchomościach, nie posiadając ich. Niejednokrotnie bywa tak, że właściciel nieruchomości nie ma pomysłu na swój lokal lub zwyczajnie nie chce się tym zajmować.  Szukanie najemcy co jakiś czas, drobne naprawy w mieszkaniu czy pilnowanie wpłat dla niektórych to horror. Zaproponuj właścicielowi takiej nieruchomości podpisanie umowy z gwarancją  zysku. Właściciela nieruchomości nie interesuje nic prócz tego, żeby sprawdzał przelew raz na miesiąc. No tak, ale gdzie tu dochód pasywny? Mając już kilka takich lokali, możesz wynająć osobę, która będzie robiła to za Ciebie. 

Kursy online

Jeśli czujesz się w jakieś dziedzinie dobry, możesz na tym zarabiać w Internecie. Wystarczy, że nagrasz kurs i wrzucisz go do sieci. Dzielisz się nim z innymi swoją wiedzą i na tym zarabiasz. Największą zaletą takiej sprzedaży jest fakt, że nagrywasz tylko raz, a później czerpiesz z tego korzyści. Oczywiście co jakiś czas aktualizujesz treści, ale lwią cześć pracy wykonałeś już na początku. Możesz sprzedawać go przez swoją stronę lub wrzucić na już gotowe platformy, które specjalizują się właśnie w sprzedaży kursów online. Jest to bardzo perspektywiczny biznes. Z dnia na dzień zwiększa się zainteresowanie takimi usługami.

Aplikacje

Jeśli masz pomysł na jakąś aplikację, również na tym możesz zarabiać. Taka aplikacja może być płatna i w takim wypadku od razu otrzymujesz pieniądze. Warto jednak się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem jest udostępnienie darmowej apki. Zarabiasz wtedy na zakupach wewnątrz aplikacji oraz linków do programów partnerskich. Jeśli  jesteś programistą, masz dużą przewagę nad innymi, ponieważ sam możesz ją zrobić. Nie przejmuj się, jednak gdy tego nie potrafisz, ponieważ jest wiele firm, które są w stanie Tobie pomóc w tej sprawie. Oczywiście wiąże się to z dodatkowym kosztem na początku, ale kiedy pomysł i realizacja jest dobra, szybko się zwróci taka inwestycja. Jeśli masz już jakiś biznes, niekoniecznie musisz wymyślać coś nowego, wystarczy stworzyć do niego aplikację i zarabiać na niej. Dobrym pomysłem są gry na telefon, ponieważ ta kategoria dynamicznie się rozwija.

 

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 6 Średnia: 5]
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darina z Pozytywne Wychowanie

Ebook pobrany. Będzie się działo 😉

2
0
Would love your thoughts, please comment.x